Еклектика

Еклектика (гр. eklekticos – здатний вибирати ) - стиль, що сполучить різнорідні, часто протилежні елементи історичних стилів.

Якоюсь мірою еклектика завжди існувала як неминучий наслідок діалогу різних культур, однак основним принципом мистецтва стала саме в XIX столітті. Усьому провиною романтизм, з його філософією "вільного переміщення в історичному часі" і відмовою від строгих канонів у мистецтві. Модним і актуальним стало все, що було комфортним і гарним в інтер'єрах минулих стилів. Багато критиків мистецтва обвинувачували Еклектику в надмірній перевантаженості і поганому смаку, відсутності індивідуальності. І все-таки, у неї були свої власні відмітні риси: пластичні форми, достаток текстилю, м'якість і зручність меблів, безліч декоративних елементів, якими могли бути штучки з різних кінців світу, що нагадують про культури Сходу та Середземноморських  країн.

  • Характерні риси: пластичні форми, достаток текстилю, м'якість і зручність меблів, безліч декоративних елементів з різних сторін світу.

Еклектика стає стилем в інтер'єрі, що спроектований за принципом сполучення не більше двох-трьох стилістичних типів, об'єднаних кольорами, текстурою, архітектурним рішенням, вигідно обіграючи і підкреслюючи їх за рахунок один одного. Цей стиль міцно зайняв своє місце в сучасному житті.Сьогодні еклектизм приваблює людей своєю нестандартністю й оригінальністю, але, у той же час, гармонійністю сполучень. Багато сучасних дизайнерів вважають, що популярність еклектики згодом спричинить формування нового єдиного напрямку, заснованого на сполученні різних стилістичних типів.