Скандинавський

Якщо на батьківщині скандинавського стилю і є якийсь дефіцит, то це – сонячне світло. Саме тому наявний мінімум пропонується використовувати по максимуму. Для шведів, данців або норвежців вікна на всю стіну без штор – це вираз не ексгібіціонізму, а практичності, але нам така повна відкритість не дуже властива. Компроміс – штори, тканинні ролети або жалюзі, але обов'язково легкі і ненав'язливі: ніяких театральних портьєр з ламбрекенами і китицями.

Колір: спокій, тільки спокій. Світлі стіни – це знову-таки наслідок бажання максимально використовувати природне освітлення. Для стін у скандинавському інтер'єрі відмінно підійде біла або бежева штукатурка, світло-блакитний і ясно-сіра фарба. Плюс – підлоги з паркетної дошки або ламінату світлих відтінків.

Матеріали: натуральність і екологічність. Дерево – ключовий матеріал скандинавського стилю. У фаворі, знову-таки, світлі породи: бук, береза, іноді сосна або ялина. А для оббивки дерев'яних меблів можна використовувати текстиль, замшу, шкіру, бавовну, льон. Основна вимога до матеріалів – натуральність: тому в скандинавському інтер'єрі також будуть доречні метал, натуральні камені, скло, хутро, кераміка.

Декор: краще менше, та краще. На відміну від холодного мінімалізму або злегка «знеособленого» чистого еко, скандинавський стиль хоча і такий же невигадливий, але при цьому – дуже теплий, душевний і індивідуальний. Він передбачає відображення звичок, інтересів, характеру господарів квартири. Висловити їх можна з допомогою декору: оригінальних світильників, картин, настінних принтів і наклейок, хаотичних композицій з фотографій, сувенірів та ін. Також в такому спокійному за кольором інтер'єрі дуже доречні будуть яскраві колористичні акценти – зроблені, наприклад, з допомогою домашнього текстилю: кольорових подушок, килимів і доріжок. При цьому важливо пам'ятати: деталями можна і треба доповнювати інтер'єр, але ніяк не формувати з них – перевантаженість дрібними елементами скандинавському стилю протипоказана.

Функціональність: інтер'єр для людини, а не людина для інтер'єру. Квартира в скандинавському стилі – це місце для життя, а не музей, не барокамера і не виставка сучасного мистецтва. Тут абсолютно не потрібно маніакально стежити за чистотою жанру і ховати всі побутові предмети, як в тому ж мінімалізмі. Це – живий і динамічний інтер'єр для живих людей: із зручною функціональною меблями, безліччю місць для зберігання – як закритих, так і відкритих. Одним словом, справжній будинок, в якому завжди тепло, світло, спокійно і затишно, навіть якщо за вікном полярна ніч.