Архітектура

Архітектура - це мистецтво проектувати, будувати і прикрашати будівлі. Твори архітектури - і гігантські піраміди, і величні храми, і суворі фортеці, і витончені палаци, і скромні альтанки, і багато інших споруд. Архітектор прагне створити довершений художній образ, і неважливо, чи йде мова про палац, а чи про невеличкий будинок. Прагнення до гармонії тіла і духу відбилося на вигляді архітектурних споруд, архітектурний образ яких є віддзеркаленням епохи. Збереглося чимало пам’яток архітектури, які допомагають нам пізнати матеріальну культуру різних століть. Урочистість і ствердження могутності влади простежуються в римських тріумфальних арках. Містичний порив душі, що спрямовується до Бога, в готичних соборах. Творці храмів епохи Відродження намагалися мовою архітектури передати упорядкування Всесвіту.

Для того, щоб будь-яка із запланованих будівель отримала життя і була втілена в реальність потрібно на початку виготовити ескізні проекти та зробити технічні розрахунки почерговості та правильності виконання всіх етапів будівництва. У процесі проектування йдуть пошуки раціональної об’ємно-планувальної і просторової структури.

В даному розділі ми познайомимо Вас зі складом архітектурного проекту та наведемо приклади архітектурного проектування житлових будинків.

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ