Магія віддзеркалення

Дзеркало супроводжує людину в її житті вже більше восьми тисяч років, являючись одним з феноменів загальнолюдської культури. Вже з самого початку воно стало одночасно і проявом «високих технологій», і витвором мистецтва.

Згідно вченню фен-шуй, небажано вішати дзеркала одне навпроти одного. Правильно розподілити життєву енергію в приміщенні допоможуть віддзеркалюючі поверхні, розташовані послідовно одна за одною. Сучасний варіант розташування - дзеркальні бордюри різної ширини. А фриз, опущений по периметру кімнати, та ще й додатково освітлений, розіграє феєричне світлове шоу з великою кількістю відблисків. Кольорові дзеркальні поверхні в інтер’єрі створюють набагато більший ефект розширення простору, ніж звичайні. Якщо потрібно візуально збільшити простір вітальні, розташуйте на одній зі стін, на 2/3 від стелі, тоновану дзеркальну поверхню або встановіть натяжну стелю, що перетікає на стіни. Вона буде відображати те, що в кімнаті, створюючи при цьому ілюзію іншого приміщення – з іншим кольором стін, іншою оббивкою меблів та іншими шторами.

На думку спеціалістів, вдало розміщені дзеркальні поверхні здатні створити ефект  додаткового простору, перетворюючи навіть невелику кімнату у великий зал. Такий ефект, зауважують вони, використовувався ще в XVIII ст. в палацах, особливо у вітальнях і танцювальних залах. У вузьких передпокоях велику дзеркальну повехню розміщують справа або зліва від входу. Краще, коли вона буде на всю стіну. «Така дзеркальна поверхня створює повну ілюзію безмежного простору». Дзеркальна поверхня  над каміном дуже зручне місце для демонстрації дорогих ефектних «дрібничок». За допомогою  дзеркальності їх можна побачити зі всіх сторін і помилуватися ними, не беручи в руки. Декілька віддзеркалюючих площин, розміщених поряд під кутом одна до одної, здатні створити неочікувані світлові ефекти.

Дзеркальна поверхня, розташована над письмовим столом чи музичним інструментом, як стверджують  фахівці, дозволяє зняти психологічний дискомфорт. Люди, що сидять за нею повинні мати можливість, не обертаючись, бачити всіх, хто входить в приміщення. В свою чергу дзеркальність, розташована на кухні, дозволяє збагатити приміщення світлом, енергією, створити гарний настрій господині. Психологи стверджують, що людина, яка знаходиться в спальні, відчуває незначну тривогу, коли не може бачити її вхід. Тому, досвідчені дизайнери рекомендують ставити ліжко в спальні таким чином, щоб можна було бачити вхідні двері хоча б боковим зором. І тут на допомогу може також прийти дзеркальна поверхня, розташована по принципу «я тебе бачу, ти мене ні».

Дзеркальна поверхня, розташована на стіні, перпендикулярній вікну, здатна не тільки примножити світло, але й направити його в найвіддаленіші місця кімнати. В цьому випадку теж можна застосувати дзеркальну стелю, що перетікає на стіни. Вона ловить світло з вікна, збільшуючи  тим самим освітленість кімнати. Коли стеля золота чи теплих тонів, присутність «сонячного світла» буде забезпечена завжди, навіть якщо за вікном погана погода.

Отже, використання натяжних стель DPS - це сучасне дизайнерське рішення, підкріплене широким спектром фактур і кольорів, що дає дизайнерам можливість застосування різних ефектів.