Характеристики світлодіодних стрічок

Світлодіодні системи  – популярний нині вид джерела освітлення. Світлодіоди – твердотілі джерела світла (solid state light sources), які не містять в собі газ, не мають нитки розжарювання і скляної колби. Цим забезпечується їх більша міцність, надійність і безпечність. По довговічності вони в декілька разів перевищує довговічність будь-яких інших ламп. Світлодіодні стрічки дуже легкі та міцні, їх зручно настроювати, наприклад, можна максимально точно підігнати довжину. Якісні світлодіоди від надійних виробників при традиційному використанні по 6-8 год. в добу можуть служити до 10 років. Для використання у воді більш підходять оптоволоконні системи. Але вони бояться ультрафіолету, тому є серії вологозахисних світлодіодних стрічок для використання на фасадах. Ми пропонуємо гнучкі світлодіодні стрічки, які виготовляються на основі високоякісних світлодіодів системи «VERSO" класу "професіонал" та "стандарт». Вони відрізняються оптимальним поєднанням ціна-якість, а головне – значно кращі за надійністю та довше служать ніж аналогічні світлодіоди китайських виробників. 

Перш чим приймати рішення, подумайте, що саме ви б хотіли від джерела світла. Існують серії світлодіодів для більш приглушеного та ніжнішого освітлення, чи, навпаки, для створення розкішних і яскравих інсталяцій. Крім того в функції певної категорії світлодіодів  входить гнучкий багатоколірний режим і управління з допомогою дистанційного пульта, яким можна створювати кольорові комбінації. Обидві наведені стрічки широко використовуються для освітлення на кухні, веранді, для ілюмінації саду чи як святкова прикраса фасаду, а також з комерційною метою -  для освітлення вітрин магазинів, в готелях, ресторанах, клубах тощо.

При популярному закарнізному освітленні рекомендується стрічку «втопити» на 2 см, при цьому промінчики від сусідніх світло діодів пересікаються. Щоб світлодіоди не відображались на блискучих поверхнях натяжних стель, а підсвічували стіну розсіяним світлом, рекомендуємо робити короб, наприклад, із матового акрилу.

Світлодіодну стрічку не рекомендується використовувати в приміщеннях, де температура вище +40 ºС. Відповідно в сауні можливе використання тільки під лавкою подалі від кам’янки, оскільки зазвичай температура на висоті до 50 см від підлоги не перевищує +40ºС.  В хамамі температура +40 ºС досягається під куполом. Але ми рекомендуємо проводити індивідуальні заміри температури в конкретному приміщенні. Відповідно використовуються вологозахищені серії стрічок FLT5, FLT7, FLT8, FLT82.

Для довготривалої роботи світлодіодних стрічок слід правильно монтувати стрічку. Ось декілька вимог:

  • Стрічка може бути розрізана по мітках на сегменти, кратні трьом світлодіодам. Кожен сегмент може працювати окремо або може бути приєднаний до іншого сегмента стрічки будь-якого кольору.
  • На зворотній стороні стрічки є двостороннє клеєве покриття, завдяки якому стрічка може бути надійно закріплена практично на будь-якій поверхні. Поверхня, на яку планується кріплення світлодіодної стрічки, має бути обезжирена та очищена від пилу.
  • Стрічка може бути вигнута при монтажі з радіусом згину біля 2 см один раз.
  • Невологостійкі стрічки псуються від вологи і це не являється гарантійним випадком.
  • При монтуванні на металеву поверхню потрібно використовувати електроізоляційний матеріал, оскільки вихід з ладу стрічки через замикання на металеву поверхню не являється гарантійним випадком.
  • Час контакту під час паяння стрічки не повинно перевищувати 5 секунд. Паяння слід проводити низьковольтним паяльником з обручем заземлення. Робоча напруга 12 В.
  • Світлодіоди бояться статичної електрики, тому транспортування та зберігання повинне бути в спеціальних пакетах, а при інсталяції слід стежити за відсутністю потужнього електрообладнання поблизу світлодіодних виробів.
  • Температура експлуатації від -20 до +40ºС
  • Виробники не гарантують коректну роботу при використанні дешевих трансформаторів китайського виробництва.

Світлодіодні стрічки на сьогоднішній день є найбільш перспективними компонентами при вирішенні будь-яких дизайнерських проблем освітлення як житлових, так і торгових чи розважальних комплексів.