Характеристики оптоволоконних систем освітлення

Оптоволоконні системи освітлення все ще залишаються для багатьох екзотикою, хоча в світовій практиці досвід їх використання налічує уже декілька десятиліть. Переваг багато — економічність, простота, ефективність, надійність,невисокі затрати, мінімальне обслуговування, ну і основне — неймовірна кількість просто фантастичних світлових ефектів. Оптоволоконні системи Fiber Optic поєднують гнучкість та кольорові ефекти, дозволяють підсвітити найбільш складнодоступні деталі інтер’єру, перетворити стелю в зоряне небо, заставити будь-який напис чи логотип переливатись всіма кольорами райдуги.

Оптоволокно дозволяє легко і ефективно вирішити сотні технічних проблем, які виникають при розробці світлових проектів, а в деяких випадках є єдиним можливим вирішенням. Адже кабелі світловолокна не бояться температур до 200°С , що дозволяє створювати «зоряне небо» в саунах. Оптоволокно, кришталеві та акрилові розсіювачі не бояться вологого повітря та води і не проводять електрику. Це дозволяє розміщувати їх навіть над відкритими душовими кабінами і створювати неймовірні ефекти для підсвітки басейнів та водоймищ. Завдяки цим унікальним властивостям «зоряне небо» може бути прекрасною прикрасою стелі навіть у ванній кімнаті.

  • Оптоволокно не проводить електрику, тобто в місці освітлення вона відсутня.
  • Оптоволокно не проводить ультрафіолетові та інфрачервоні промені, тому не нагрівається від світіння
  • Не потребує зміни ламп, при мінімальному діаметрі кабеля проводить великі світлові потоки, тому зручно для підсвічування складнодоступних місць, наприклад — над басейнами
  • Світлофільтри та розсіювачі різного розміру та форм дають величезні можливості для дизайну та реклами
  • Мале споживання енергії (одне джерело потужністю 150 Вт підсвічує до 200 м кабелю)
  • Можливість використання 2-х типів кабеля (торцьового і бокового освітлення) від одного джерела світла
  • Зміна кольору кабеля — до кількох мільйонів кольорів за допомогою RGB систем
  • Волокно перестає проводити світло внаслідок механічних пошкоджень, а полімерні волокна ще й при перегріві,  внаслідок агресивного середовища та під  дією ультрафіолету.
  • Розсіювачі можуть бути виготовлені з недорогого акрилу і служити невизначено довго, що є незамінним при освітлюванні торгових центрів і інших громадських місць.